JOE BONAMASSA

Joe Bonamassa jest jednym z najbardziej znanych współcześnie muzyków blues-rockowych. Był dwukrotny nominowany do nagród Grammy oraz umieścił na pierwszym miejscu listy przebojów Billboardu aż 20 płyt, a ta liczba wciąż wzrasta!

W swojej dyskografii ma ponad 30 albumów, płyty zarówno studyjne jak i koncertowe. Regularnie nagrywa w duecie z rewelacyjną wokalistką Beth Hart, współtworzył projekty Black Country Communion i Rock Candy Funk Party. Jest zdolnym kompozytorem, który nie ustaje w poszerzaniu swoich eklektycznych horyzontów muzycznych. Regularnie pojawia się na łamach i okładkach branżowych publikacji na całym świecie, począwszy od magazynów Esquire i Parade, poprzez the Rolling Stone i American Songwriter, a także Guitar Player, Acoustic Guitar, Vintage Guitar, czy Classic Rock.

Kariera pochodzącego z Nowego Jorku wirtuoza gitary rozpoczęła się od otwierania koncertów B.B. Kinga, gdy Bonamassa miał zaledwie 12 lat. Od tamtego czasu dzielił sceny z artystami takimi jak Eric Clapton, Stephen Still, Derek Trucks, Warren Haynes, Buddy Guy, czy Steve Winwood. Bonamassa pokonał drogę od pozycji dziecięcej sensacji do gwiazdy światowego formatu i nadal ewoluuje. Aktualnie dogłębnie demonstruje swojej umiejętności kompozytorskie na najnowszym albumie „Redemption”, który ukazał się 21 września 2018 r. To 13. solowa płyta w dorobku artysty, prezentująca jak dotąd najbardziej ambitny repertuar, redefiniujący i przesuwający bariery blues-rocka. Płyta, wyprodukowana przez legendarnego producenta Kevina Shirley’a, zawiera oszałamiającą kolekcję 12 piosenek, które bez wysiłku splatają się z różnymi gatunkami i odzwierciedlają odrodzenie artystyczne, którego obecnie doświadcza Bonamassa.

Artysta jest entuzjastą występów na żywo, a jego koncerty są jedną z najważniejszych gałęzi jego działalności. W 2018 branżowy serwis Pollstar umieścił je w zestawieniu najbardziej dochodowej sprzedaży biletów na świecie na 49. miejscu. Jego trasy zostały wyprzedane w najbardziej kultowych obiektach koncertowch na całym świecie, wśród których były już m. in. Amfiteatr Red Rocks w Morrison, The Greek Theatre w Los Angeles, Ryman Auditorium w Nashville, The Royal Albert Hall w Londynie, Opera Wiedeńska, a także nowojorski Beacon Theater. Bonamassa koncertuje średnio 200 dni w roku, a kiedy nie jest na scenie, w pełni angażuje się w tworzenie najbardziej ambitnej, zróżnicowanej nowej muzyki, którą dzieli się z publicznością i fanami.


NAJBLIŻSZE KONCERTY