BAI KAMARA JR

Bai Kamara Jr., piosenkarz i autor tekstów, który w swojej muzyce ujawnia swoje afrykańskie pochodzenie, jest synem byłej ambasador Sierra Leone w Belgii. Choć dorastał w Wielkiej Brytanii, od ponad 25 lat mieszka w Brukseli.
Jego muzyka to mieszanka wpływów soulu, bluesa, funku, R&B i jazzu. Dzielił sceny z międzynarodowymi artystami takimi, jak Habib Koité, Cassandra Wilson, Rokia Traoré; otwierał koncerty Vanessy Paradis w trasie „Love Songs International Tour” w 2014 (25 koncertów) i czerwcu 2019 (5 koncertów). Śpiewał w duecie z Dani Klein z Vaya Con Dios, oraz supportował koncerty tego zespołu. Zaangażowanie Kamary w organizacje pozarządowe doprowadziło do współpracy ze światową gwiazdą Youssou N’Dour. Dwie piosenki Bai’a zostały wykorzystane przez hiszpańskiego reżysera Paco Torresa do filmu „El Vuelo Del Tren” („Magia nadziei”).
Bai to genialny kompozytor, który na swoich pięciu albumach (Living Room, Urban Gipsy, Disposable Society, This Is Home i Mystical Survivors) pokazuje swój bardzo zróżnicowany talent muzyczny. Jego ostatnia płyta „Salone” została wydana 24 stycznia 2020 roku nakładem niemieckiej wytwórni Moosicus/MIG Music. Ten bardzo osobisty i bardzo bluesowy album wyznacza nowy etap w karierze artysty, którego ciepły, funkowy głos, jest jednocześnie mocno osadzony i intymny.

NAJBLIŻSZE KONCERTY

  • DATAARTYSTAGDZIEINFOFACEBOOK
  • 25.11.2022
    BAI KAMARA JRBiałystok
    Jesień z Bluesem
     


ZOBACZ TAKŻE

www.baikamara.com