BLUES ALIVE W POLSCE

Polska odsłona czeskiego festiwalu Blues Alive w Śumperku (17-19.11.2022) będzie miała w tym roku formułę 2-dniową i jak zwykle odbędzie się w Miejskim Domu Kultury „Batory” w Chorzowie.
Oto pełny program BLUES ALIVE W POLSCE:
20.11 – godz. 18’00
STEVEN’S (CZ)
Zwycięzca tegorocznego Blues Aperitiv
DUSTIN ARBUCKLE & THE DAMNATIONS (USA)
Kwartet kierowany przez znakomitego harmonijkarza znanego z tria Moreland & Arbuckle powraca na europejskie sceny po pandemicznej przerwie
ETTA JAMES CELEBRATION SHOW (USA/UK/IT)
To specjalnie przygotowany festiwalowy projekt oddający hołd jednej z największych śpiewaczek bluesa! Największe przeboje Etty James zinterpretują trzy wspaniałe wokalistki, Amerykanka Robbin “The Soul-Shaker” Kapsalis, Brytyjka Alice Armstrong i Włoszka Daria Biancardi. Trójce artystek towarzyszyć będzie świetny zestaw muzyków w składzie którego zagrają: wirtuoz organów hammonda Bruce Katz, wybitny brytyjski harmonijkarz Giles Robson oraz Sandy Tweeddale (guit), Paul Carmichael (bass), Liviu Pop (drums).
21.11 – godz. 18’00
HOOCHIE COOCHIE BAND (CZ)
Legendarna czeska grupa zafascynowana brzmieniem wykreowanym przez słynną chicagowską wytwórnię Chess Records w latach 50. XX wieku
LEVI (PL)
Krakowska grupa, która w zeszłym roku była laureatem konkursu Blues Aperitiv
JONTAVIOUS WILLIS (USA)
24-letni gitarzysta mający już w swym dorobku nominację do nagrody Grammy i uznawany dziś za najbardziej wyrazistego akustycznego bluesmana w Ojczyźnie Bluesa. Będzie to jego pierwszy i jedyny koncert w Polsce!
Sprzedaż biletów prowadzona jest w kasie MDK „Batory” oraz na stronach:
https://biletyna.pl/koncert/Blues-Alive-20112022 (dzień pierwszy)
https://biletyna.pl/koncert/Blues-Alive-21112022 (dzień drugi)