JUWANA JENKINS

Juwana Jenkins pochodzi z Filadelfii ale od kilkunastu lat mieszka w Pradze. Jest nie tylko wyrazistą, przepełnioną soul-gospelowym żarem wokalistką, ale także aktorką i nauczycielką akademicką. Ma w swym dorobku dwie płyty: „Ten After Ten” i „The Blues Keeps You Alive”.

Juwana wraz z swoim zespołem zawsze dostarcza ognistych wrażeń muzycznych. Przy jej muzyce nie da się usiedzieć na miejscu! Poruszający wokal wspierają partie instrumentalne świetnego składu muzyków, na których czele stoi jeden z najlepszych czeskich harmonijkarzy Charlie Slavik. Zapewniają oni wspaniałą rozrywkę zarówno wykonując swoje własne energetyczne kompozycje, jak i te, znane z klasycznych wykonań legend bluesa – Freddiego Kinga, Earla Kinga, Etty James, Big Mamy Thornton, Bessie Smith, Howlin’ Wolfa i Muddy’ego Watersa.

Juwana Jenkins miała okazję otwierać koncerty sław takich, jak: Johnny Winter, Eric Burdon, Glenn Hughes, Thin Lizzy, The Rainbow, Ten Years After, Poppa Chubby, Robben Ford. Z powodzeniem koncertuje też w licznych klubach muzycznych i na festiwalach w Czechach, Niemczech, Chorwacji, Słowacji i Polsce.

 


NAJBLIŻSZE KONCERTY

  • DATAARTYSTAGDZIEINFOFACEBOOK
  • 14.10.2022
    JUWANA JENKINSOstrów Wlkp.
    Jimiway Festival