PAUL LAMB & CHAD STRENTZ ACOUSTIC DUO

Jeden z najwybitniejszych harmonijkarzy brytyjskiej sceny bluesowej Paul Lamb oraz jego partner z zespołu The Kingsnakes, gitarzysta i wokalista Chad Strentz postanowili wrócić do swoich muzycznych korzeni, muzyki śpiewanej w duecie z towarzyszeniem dwóch podstawowych instrumentów bluesa: harmonijki ustnej i gitary. Wielokrotnie w wywiadach wspominali, że wielką inspirację nieprzerwanie stanowi dla nich duet Sonny Terry & Brownie McGhee. To od zwycięstwa w konkursie harmonijkarzy – który oceniał Sonny Terry a nagrodą był wspólny z nim występ – rozpoczęła się tak na dobre kariera Paula Lamba.

Z partnerem i przyjacielem ze swojego zespołu The Kingsnakes nagrali ostatnio w duecie płytę „Goin’ Down This Road”, która z miejsca stała się prawdziwą niespodzianką dla sympatyków talentu jednego z czołowych harmonijkarzy Europy! Sławek Wierzcholski w recenzji tej płyty napisał m.in.: Paul Lamb perfekcyjnie opanował  wszelkie patenty i niuanse interpretacji harmonijkowej Sonny Terryego. Mało tego – twórczo i mistrzowsko je rozwija! Zaś repertuar – co kuszące – to nie klasyki pierwowzorów, choć wśród piętnastu utworów na CD znajdują się utwory, które nagrywali Terry i McGhee, jak np. ‘Careless Love’ czy ‘Feels So Good’. Chad Strentz  stylowo śpiewa też mniej znane utwory, na pozór nieprzystające do konwencji duetu: m.in. utwory Ray’a Charlesa, Solomona Burke’a czy Sonny Boy’a Williamsona II. Chad, znany jako gitarzysta elektryczny, znakomicie gra też na akustyku w konwencji zbliżonej do Browniego McGhee!

 

Sonny Terry & Brownie McGhee już dawno pożegnali się z nami. Paul i Chad  są doskonałymi kontynuatorami ich sposobu gry! Będzie się o tym można przekonać już podczas ich sierpniowych koncertów.

 

Paul Lamb – harmonijka, śpiew
Chad Strentz – gitara, spiew